Mikulášske plávanie 9.12.2018

Dnes sme Mikulášovali na Motyčkách (30 detí s Mikulášom anjelkou a čertom na snehu a sto plavkýň a plavcov v 4° vode). Potom prišiel Mikuláš aj do Rudlovej-Sásovej, kde boli stovky detí. Vlastne všetci sme tam boli deti. Heslo znie: Dostávať nestačí. Lebo načim pomáhať druhým dobrým slovom, optimizmom, príkladom dobrej vôle, solidaritou. Ak sa vieme o dobro podeliť všetci sme Mikuláši. Na Motyčkách a v Rudlovej-Sásovej spoločné stromčoky svietia, a verím, že vo vnútri duší sa nám tiež dáke tie svetlá zažali veľa dobra. 

Veľká ľadovďaka Motyčkovej mikulášskej vode a Vám všetkým milé deti – zimné plavkyne, plavci, Mikulášky, Mikuláši, anjelky, anjeli, čertice, čerti, a ostatné detváky, osobitné poďakovanie organizátorom znie nasledovne:
režisérke Ivke Janákovej, asistentom réžie Lacovi Likavčanovi, Jozefovi Repiskému, Kováčovcom, Michaličkovcom, Petrovi Totkovičovi, Jarke Gregorovej. Špeciálne anjelke Zuzke Repiskej, všetkým ďalším anjelkám a anjelom, ktorí pomáhali – a jasné, že aj čertovi Tonimu Moravcovi. 
Za pomoc a podporu: Obci Motyčky – osobitne richtárovi Marošovi Lackovi, Slovenskému vodohospodárskemu podniku, š.p., OZ Banská Bystrica, Globusu, reštaurácii Soprano.
Veľká ľadopochvala patrí stovke účastníkov – zvlášť skvelým hosťom Ľadovým medveďom spod Zobora, Belanským ľadovým medveďom, Turčianskym nanukom. A samozrejme tiež domácim SĽM BB-ZV. Plávanie v hustom snežení a v ľadovej vode (napokon sme namerali pod 4 stupne, vzduch jeden) vyžaduje riadnu kondíciu a statočnosť. 
Menšie deti dostali balíček od Mikuláša, a tie staršie si venovali v ľadovej vode niečo pre zdravie a dobrú náladu – nadobudnutý optimizmus môžu rozdávať ďalej a takto pomáhať druhým, v tejto stresmi a kadejakými trápeniami, posmutnelej dobe. Všetci ste Mikuláši!
https://www.youtube.com/watch?v=ihH-LIH-EWM
Dozľadovenia niekedy zas na Motyčkách – domáci už na budúcu nedeľu. Motyčkám a zimnému plávaniu zdar! ML
P.S.: Pridávam video od Jaroslava Tomka (že všetkých pozdravuje ľadovodník Peter Daubner.🙂

Log in with your credentials

Forgot your details?